S&P 500-bewegers: een vergelijkende technische en fundamentele analyse – 18 april 2026

Dit rapport biedt een directe vergelijking van Strategy Inc, Bath & Body Works, Inc., Netflix, Inc. en Valero Energy Corporation, waarbij hun fundamentele waarderingen, groeivooruitzichten en technische signalen worden onderzocht. De analyse belicht duidelijke marktposities en implicaties voor beleggers, en onthult zowel technisch gestuurde stijgingen als fundamenteel beïnvloede dalingen.

S&P 500-bewegers: een vergelijkende technische en fundamentele analyse – 18 april 2026
Key Takeaways

Dit rapport biedt een directe vergelijking van Strategy Inc, Bath & Body Works, Inc., Netflix, Inc. en Valero Energy Corporation, waarbij hun fundamentele waarderingen, groeivooruitzichten en technische signalen worden onderzocht. De analyse belicht duidelijke marktposities en implicaties voor beleggers, en onthult zowel technisch gestuurde stijgingen als fundamenteel beïnvloede dalingen.

Signal Heatmap

Signal heatmap showing scores for MSTR, BBWI, NFLX, VLO
MSTR -16
Mildly Bearish
BBWI -16
Mildly Bearish
NFLX -6
Neutral
VLO 13
Mildly Bullish

RSI Zones

RSI zone chart for MSTR, BBWI, NFLX, VLO
MSTR
34.2
BBWI
42.6
NFLX
36.7
VLO
72.0

Technical Levels

BBWI
S1 17.60 | P 18.20 | R1 19.27
NFLX
S1 92.25 | P 93.92 | R1 95.09

Divergence Alerts

Strategy Inc (MSTR)
Bullish RSI
Strength: strong | lower low (366.63 → 336.57)
Bearish MACD
Strength: moderate | higher high (146.44 → 150.28)
Bullish MACD
Strength: strong | lower low (366.63 → 151.95)
Bath & Body Works, Inc. (BBWI)
Bearish RSI
Strength: strong | higher high (30.13 → 31.21)
Bearish MACD
Strength: strong | higher high (19.88 → 24.47)
Bullish MACD
Strength: strong | lower low (27.40 → 20.56)
Netflix, Inc. (NFLX)
Bearish MACD
Strength: strong | higher high (124.51 → 126.32)
Bearish RSI
Strength: strong | higher high (115.65 → 133.91)
Bullish RSI
Strength: moderate | lower low (79.94 → 75.86)
Valero Energy Corporation (VLO)
Bearish RSI
Strength: moderate | higher high (138.89 → 151.67)

Comparison Metrics

Metric MSTR BBWI NFLX VLO
Signal Score -16.0 -16.0 -6.0 13.0
RSI (14) 34.2 42.6 36.7 72.0
Trend Score -45.0 -27.0 -10.0 58.0
Volume Score -11.0 -14.0 3.0 -12.0

TL;DR

Dit rapport biedt een directe vergelijking van Strategy Inc, Bath & Body Works, Inc., Netflix, Inc. en Valero Energy Corporation, waarbij hun fundamentele waarderingen, groeivooruitzichten en technische signalen worden onderzocht. De analyse belicht duidelijke marktposities en implicaties voor beleggers, en onthult zowel technisch gestuurde stijgingen als fundamenteel beïnvloede dalingen.

analyse: strategy inc (NASDAQ:MSTR)

in het S&P 500-universum kende de handelssessie die eindigde op 18 april 2026 opmerkelijke bewegingen onder haar componenten, met Strategy Inc (NASDAQ:MSTR) en Bath & Body Works, Inc. (NYSE:BBWI) als leiders van de stijgers, terwijl Netflix, Inc. (NASDAQ:NFLX) en Valero Energy Corporation (NYSE:VLO) tot de zwakste presteerders behoorden. Deze analyse biedt een gedetailleerde vergelijking van deze vier bedrijven, waarbij hun huidige status wordt geëvalueerd op basis van fundamentele waarderingskenmerken, groei-indicatoren en technische marktsignalen, inclusief prijsniveaus en sentimentindicatoren, om hun marktpositionering en potentiële implicaties voor beleggers te benadrukken.

strategy inc sloot af op $166,52 en noteerde een aanzienlijke sessiewinst van 11,80%. Het bedrijf heeft een marktkapitalisatie van ongeveer $46,51 miljard. De koers/winstverhouding (K/W) en koers/groeiverhouding (PEG) waren niet beschikbaar voor Strategy Inc, maar de koers/boekwaardeverhouding (K/B) bedraagt 1,05. Het bedrijf rapporteerde negatieve winst per aandeel (WPA TTM) van -$15,23, met een boekwaarde per aandeel van $158,91. Rentabiliteitsmetrieken, waaronder een negatief rendement op eigen vermogen (ROE) van -9,59% en een negatief rendement op activa (ROA) van -6,86%, duiden op huidige onrendabiliteit. De omzetgroeicijfers werden niet bekendgemaakt en er werd geen dividendrendement gerapporteerd.

technisch gezien staat de relatieve sterkte index (RSI 14) op 34,16, wat duidt op een neutraal momentum, hoewel het de oververkochte omstandigheden nadert. Ondanks de sterke prestatie van de dag, wordt de overkoepelende trend geïdentificeerd als "bearish (death cross)". De algehele signaalscore voor Strategy Inc is -16, wat overeenkomt met een "licht bearish" signaal met "gemiddeld" vertrouwen. Standaard draaipunten zijn een draaipunt (PP) van $126,89, met weerstand op R1 $129,79 en ondersteuning op S1 $123,13. Technische analyse detecteerde sterke bullish RSI- en MACD-divergenties, wat wijst op een potentiële opwaartse omkering, naast een matige bearish MACD-divergentie. Er werd geen fundamentele katalysator geïdentificeerd voor de beweging van de dag, wat aangeeft dat deze voornamelijk technisch gedreven was.

analyse: bath & body works, inc. (NYSE:BBWI)

bath & body works, inc. steeg met 7,59% tijdens de sessie en sloot af op $19,41, wat het een marktkapitalisatie van ongeveer $3,75 miljard geeft. Het aandeel handelt tegen een koers/winstverhouding (K/W) van 5,89, maar de koers/boekwaardeverhouding was niet beschikbaar. Het rendement op activa (ROA) van het bedrijf bedraagt 12,80%. Winst per aandeel (TTM) en boekwaarde per aandeel waren niet beschikbaar. Bath & Body Works, Inc. biedt een dividendrendement van 2,06%, met het laatste dividend geregistreerd op $0,20 per aandeel. Omzetgroeicijfers waren ook niet beschikbaar.

de RSI (14) van het aandeel staat op 42,63, wat duidt op een neutraal momentum. Net als bij Strategy Inc, is de trend momenteel geïdentificeerd als een "bearish (death cross)". De algehele signaalscore is -16, wat het classificeert als "licht bearish" met "gemiddeld" vertrouwen. Standaard draaipunten zijn PP $18,20, R1 $19,27 en S1 $17,60. Technische divergenties presenteren een complex beeld, met sterke bearish RSI- en MACD-signalen naast sterke bullish MACD- en RSI-divergenties. Er werd geen specifieke fundamentele katalysator geïdentificeerd voor de opwaartse beweging van de sessie, wat duidt op een technisch beïnvloede prijsactie.

analyse: netflix, inc. (NASDAQ:NFLX)

netflix, inc. sloot de sessie af op $97,31, met een aanzienlijke daling van -9,72%, maar behoudt een substantiële marktkapitalisatie van ongeveer $396,11 miljard. Het bedrijf heeft een koers/winstverhouding (K/W) van 36,91 en een koers/boekwaardeverhouding (K/B) van 15,88. De winst per aandeel (WPA TTM) bedraagt $2,58, met een boekwaarde per aandeel van $6,13. De rentabiliteitsmetrieken omvatten een ROE van 41,26% en een ROA van 19,75%. Er werd geen dividendrendement gerapporteerd. De omzetgroeicijfers waren niet beschikbaar, maar positieve WPA duidt op voortdurende winstgevendheid.

zijn RSI (14) is 36,72, wat het in neutraal gebied plaatst en de oververkochte omstandigheden nadert na de sterke daling. De algehele technische trend wordt gecategoriseerd als "Neutraal", hoewel specifieke componenten gemengde signalen vertonen, waaronder een bullish Simple Moving Average (SMA) crossover, gecontrasteerd door bearish prijsactie versus de SMA200. De algehele signaalscore is -6, wat leidt tot een "neutraal" signaal met "laag" vertrouwen. Standaard draaipunten zijn PP $93,92, R1 $95,09 en S1 $92,25. Het aandeel vertoont sterke bearish MACD- en RSI-divergenties, vergezeld van matige bullish RSI-divergenties, wat wijst op potentieel voor aanhoudende zwakte ondanks enige onderliggende koopinteresse. De scherpe daling werd fundamenteel gedreven door nieuws over het vertrek van mede-oprichter en voorzitter reed hastings uit het bestuur van het bedrijf, wat vragen opriep over de strategische richting, gekoppeld aan een Q2-vooruitzicht dat onder de analistenverwachtingen lag, ondanks het verslaan van de Q1-omzet- en winstramingen.

analyse: valero energy corporation (NYSE:VLO)

valero energy corporation sloot af op $223,65, met een sessiedaling van -7,48%. Het bedrijf heeft een marktkapitalisatie van ongeveer $72,06 miljard. De koers/winstverhouding (K/W) van het aandeel bedraagt 31,84 en de koers/boekwaardeverhouding (K/B) is 2,91. De WPA (TTM) bedraagt $7,57, met een boekwaarde per aandeel van $76,78. Het bedrijf rapporteert een ROE van 9,87% en een ROA van 4,04%. Valero Energy Corporation biedt een dividendrendement van 1,07%, met het laatste dividend op $1,20 per aandeel. De omzetgroeicijfers waren niet beschikbaar, maar positieve WPA duidt op solide winstgevendheid.

zijn RSI (14) is 72,00, wat het in de overbought zone plaatst, wat vaak duidt op een potentieel voor een terugval. De trend wordt geïdentificeerd als "bullish (golden cross)". De algehele signaalscore is +13, wat duidt op een "licht bullish" signaal met "laag" vertrouwen. Standaard draaipunten zijn PP $252,12, R1 $258,17 en S1 $248,27. Een matige bearish RSI-divergentie werd gedetecteerd, wat impliceert dat het opwaartse prijsmomentum zou kunnen vertragen ondanks de sterke trend. Fundamenteel gezien zou de daling van de sessie verband kunnen houden met winstnemingen of aanhoudende zorgen nadat Valero Energy Corporation zijn 380.000 vaten per dag raffinaderij in Port Arthur, Texas, gedeeltelijk opnieuw had opgestart na een explosie en brand op 23 maart, ook al duidt dit op een terugkeer naar operationele capaciteit.

vergelijkende analyse

de vier S&P 500-bewegers vertonen duidelijke fundamentele en technische profielen.

wat betreft waardering en dividenden handelt Strategy Inc, een technologieaandeel, tegen $166,52 met een marktkapitalisatie van $46,51 miljard, zonder K/W- en dividendgegevens, maar met een K/B van 1,05 en een negatieve WPA van -$15,23. Bath & Body Works, Inc., een cyclisch consumptiegoedenaandeel op $19,41 met een marktkapitalisatie van $3,75 miljard, onderscheidt zich met een lage K/W van 5,89 en een dividendrendement van 2,06%. Netflix, Inc., een leider in communicatiediensten gewaardeerd op $97,31 met een aanzienlijke marktkapitalisatie van $396,11 miljard, heeft een hogere K/W van 36,91 en een K/B van 15,88, en rapporteert een positieve WPA van $2,58. Valero Energy Corporation, actief in de energiesector, wordt geprijsd op $223,65 met een marktkapitalisatie van $72,06 miljard, met een K/W van 31,84, een K/B van 2,91 en een dividendrendement van 1,07%, naast een WPA van $7,57.

vanuit technisch oogpunt leidde Strategy Inc de stijgers met een winst van 11,80% en sloot af op $166,52, terwijl Bath & Body Works, Inc. met 7,59% steeg tot $19,41. Beide delen een "bearish (death cross)" trend en een "licht bearish" algehele signaalscore van -16 met gemiddeld vertrouwen. De RSI van Strategy Inc is 34,16, terwijl die van Bath & Body Works 42,63 is. Omgekeerd kende Netflix, Inc. een aanzienlijke daling van 9,72% tot $97,31, gekenmerkt door een neutrale trend, een neutrale signaalscore van -6 met laag vertrouwen, en een RSI van 36,72. Valero Energy Corporation daalde ook met 7,48% tot $223,65, ondanks het handhaven van een "bullish (golden cross)" trend, hoewel zijn RSI van 72,00 duidt op overbought omstandigheden, en het een licht bullish signaal van +13 registreerde met laag vertrouwen.

Supporting Analysis

belangrijke onderscheidende factoren benadrukken dat Strategy Inc en Bath & Body Works, Inc. positieve sessieveranderingen zagen zonder geïdentificeerde fundamentele katalysatoren, wat duidt op technisch gestuurde bewegingen. Beide opereren binnen een "bearish (death cross)" trend met een "licht bearish" algemeen signaal. Strategy Inc toont echter significante bullish divergenties, wijzend op potentieel voor een omkering, terwijl Bath & Body Works, Inc. gemengde divergenties vertoont, wat duidt op hogere onzekerheid. Bath & Body Works, Inc. heeft ook een lage K/W-verhouding en een dividend, wat verschillende beleggersprofielen aantrekt. Daarentegen kenden Netflix, Inc. en Valero Energy Corporation aanzienlijke negatieve sessiebewegingen, elk met duidelijke fundamentele katalysatoren. De daling van Netflix is gekoppeld aan strategische zorgen en een zwakke vooruitblik, wat het neutrale algemene signaal en het lage vertrouwen versterkt. Zijn hoge K/W-verhouding duidt op afhankelijkheid van toekomstige groei. Valero, ondanks een sterke "bullish (golden cross)" trend, daalde na het nieuws over de herstart van de raffinaderij, met een overbought RSI en een bearish divergentie die wijst op potentieel voor een terugval. Dit illustreert de directe impact van nieuws, zelfs binnen een sterke technische trend.

investeringsoverwegingen

  • strategy inc: zou aantrekkelijk kunnen zijn voor technisch georiënteerde handelaren met een hoog risico die op zoek zijn naar een contraire strategie. De waargenomen sterke bullish divergenties kunnen wijzen op een potentieel voor een kortetermijnherstel, vooral voor degenen die anticiperen op een verschuiving van de huidige bearish trend. Beleggers moeten zich comfortabel voelen met de negatieve winstgevendheid en de afwezigheid van een duidelijke fundamentele katalysator voor de recente prijsbeweging.
  • bath & body works, inc.: dit aandeel kan waardebeleggers aantrekken die een lage K/W-verhouding en een dividendrendement zoeken binnen de sector van cyclische consumptiegoederen. Beleggers moeten echter voorbereid zijn op een bearish trend en de tegenstrijdige technische divergenties, wat duidt op onderliggende volatiliteit en een voorzichtig risicobeheer vereist. Het kan geschikt zijn voor degenen met een langere tijdshorizon die bereid zijn te wachten op fundamentele verbeteringen.
  • netflix, inc.: het meest geschikt voor lange termijn groeibeleggers die geloven dat de recente strategische zorgen en uitdagingen op korte termijn tijdelijk zijn. Gezien de aanzienlijke prijsdaling en het "neutrale" signaal met "laag" vertrouwen, kan instappen worden overwogen door degenen die bereid zijn een hoog risico te nemen en overtuigd zijn van de langetermijndominantie van het bedrijf op het gebied van streaming, mogelijk na verdere stabilisatie.
  • valero energy corporation: kan worden overwogen door beleggers die blootstelling zoeken aan de energiesector met een gevestigde bullish trend. Het aandeel is echter momenteel overbought door de RSI, en de recente negatieve sessiebeweging, ondanks een positieve herstartaankondiging, gekoppeld aan een bearish RSI-divergentie, suggereert dat een terugval op korte termijn mogelijk is. Het kan geschikt zijn voor trendvolgende beleggers die willen instappen bij dips, rekening houdend met de huidige volatiliteit en het lage vertrouwen in het licht bullish signaal.

voorbehouden en disclaimer

deze analyse is gebaseerd op gegevens en indicatoren die beschikbaar zijn op 18 april 2026. Marktomstandigheden, bedrijfsspecifieke gebeurtenissen en economische factoren kunnen snel veranderen, wat de aandelenprestaties beïnvloedt. De robuustheid van deze waarnemingen wordt beperkt door de specifieke gegevensperiode en de gebruikte methodologieën. Resultaten uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst.

disclaimer: deze inhoud is uitsluitend bedoeld voor educatieve doeleinden en vormt geen beleggingsadvies, een aanbod tot verkoop of een uitnodiging tot het doen van een aanbod tot aankoop van effecten. Lezers dienen hun eigen due diligence uit te voeren en een gekwalificeerde financiële professional te raadplegen voordat zij beleggingsbeslissingen nemen.

gegevensbronnen: marktgegevens (prijzen, koersen en fundamentele cijfers) die in dit rapport worden genoemd, zijn afkomstig van EOD Historical Data (EODHD). Technische indicatoren en afgeleide signalen (waaronder RSI, MACD, ADX, pivots en composietsignalen) worden berekend door Clear Signals en worden niet geleverd door EODHD.

This article was produced using an AI-assisted research and writing pipeline. Learn how we create content →
Launch ClearSignal Screener