Luxe autofabrikanten vergeleken: ferrari, porsche, aston martin en mercedes-benz te midden van geopolitieke en energieflox – 28 april 2026

Vergelijkende analyse van vier luxe autofabrikanten – ferrari, porsche ag, aston martin lagonda en mercedes-benz group – waarbij waardering, technische signalen en veerkracht worden onderzocht te midden van geopolitieke en energiemarktfluctuaties op 28 april 2026. aml.l-cijfers zijn herzien in pence sterling (gbp) na een datacorrectie na publicatie.

Key Takeaways

Vergelijkende analyse van vier luxe autofabrikanten – ferrari, porsche ag, aston martin lagonda en mercedes-benz group – waarbij waardering, technische signalen en veerkracht worden onderzocht te midden van geopolitieke en energiemarktfluctuaties op 28 april 2026. aml.l-cijfers zijn herzien in pence sterling (gbp) na een datacorrectie na publicatie.

Signal Heatmap

Signal heatmap showing scores for RACE.MI, P911.XTRA, AML.L, MBG.XTRA
RACE.MI 0
None
P911.XTRA -7
Neutral
AML.L -12
Mildly Bearish
MBG.XTRA -15
Mildly Bearish

RSI Zones

RSI zone chart for RACE.MI, P911.XTRA, AML.L, MBG.XTRA
P911.XTRA
49.8
AML.L
46.2
MBG.XTRA
31.5

Technical Levels

P911.XTRA
S1 40.79 | P 41.26 | R1 41.58
AML.L
S1 41.48 | P 43.94 | R1 45.48
MBG.XTRA
S1 49.40 | P 49.93 | R1 50.30

Divergence Alerts

Porsche AG (P911.DE)
Bearish MACD
Strength: moderate | higher high (45.92 → 47.30)
Bearish Stochastic
Strength: moderate | higher high (45.92 → 47.30)
Bearish MACD
Strength: moderate | higher high (44.31 → 45.95)
Aston Martin Lagonda Global Holdings plc (AML.L)
Bullish CCI
Strength: strong | lower low (74.00 → 67.05)
Bullish MFI
Strength: moderate | lower low (74.00 → 67.05)
Bearish MACD
Strength: strong | higher high (83.85 → 84.85)
Mercedes-Benz Group (MBG.DE)
Bearish MACD
Strength: strong | higher high (53.11 → 55.49)
Bearish CCI
Strength: strong | higher high (53.11 → 55.49)
Bearish MFI
Strength: moderate | higher high (52.12 → 53.11)

Comparison Metrics

Metric RACE.MI P911.XTRA AML.L MBG.XTRA
Signal Score N/A -7.0 -12.0 -15.0
RSI (14) N/A 49.8 46.2 31.5
Trend Score N/A -10.0 -38.0 -37.0
Volume Score N/A -2.0 -7.0 -14.0

TL;DR

Vergelijkende analyse van vier luxe autofabrikanten – ferrari, porsche ag, aston martin lagonda en mercedes-benz group – waarbij waardering, technische signalen en veerkracht worden onderzocht te midden van geopolitieke en energiemarktfluctuaties op 28 april 2026. aml.l-cijfers zijn herzien in pence sterling (gbp) na een datacorrectie na publicatie.

navigeren door macro-tegenwind in de luxe automobielsector

disclaimer: dit rapport is uitsluitend bedoeld voor educatieve doeleinden en mag niet worden opgevat als beleggingsadvies. snelle samenvatting: deze analyse biedt een vergelijking van ferrari n.v., porsche ag, aston martin lagonda global holdings plc en mercedes-benz group, waarbij hun waardering, technische signalen en sectorveerkracht worden onderzocht te midden van geopolitieke en energiemarktverschuivingen op 28 april 2026.

de luxe automobielsector, gekenmerkt door merkreputatie en hoge marges, staat voortdurend onder de loep te midden van geopolitieke onzekerheden en volatiele energieprijzen. deze analyse gaat dieper in op de prestaties en vooruitzichten voor vier belangrijke spelers: ferrari n.v. (race.mi), porsche ag (p911.de), aston martin lagonda global holdings plc (aml.l) en mercedes-benz group (mbg.de). de vergelijking evalueert hun financiële gezondheid, technische indicatoren en inherente capaciteit om macro-economische uitdagingen het hoofd te bieden, inclusief het beleid van de europese centrale bank (ecb) en de eur/gbp-wisselkoersdynamiek, met name relevant voor europese beursgenoteerde entiteiten.

ferrari n.v. (race.mi)

ferrari n.v., verhandeld op de beurs van milaan tegen 347,78 €, handhaaft een robuust financieel profiel, wat blijkt uit zijn koers-winstverhouding (ttm) van 32,88. het bedrijf heeft een aanzienlijke marktkapitalisatie van ongeveer 52,04 miljard €. de winstgevendheid is sterk, met een rendement op eigen vermogen (roe) van 40,87 % en een rendement op activa (roa) van 16,59 %. het laatst aangegeven dividend bedroeg 3,615 usd, wat bijdroeg aan een dividendrendement van 2,08 %. voor in eur luidende beleggers kan het in usd luidende dividend overwegingen voor valutaconversie met zich meebrengen. ferrari's constante beleggersvertrouwen wordt ondersteund door zijn exclusieve merk en prijszettingsvermogen, eigenschappen die veerkracht bieden in het luxesegment. de afwezigheid van uitgebreide technische gegevens in dit momentopname beperkt de handelsinzichten op korte termijn voor het aandeel, dat vaak goed presteert in stabiele, groei-georiënteerde marktregimes waar merkreputatie premies genereert.

porsche ag (p911.de)

porsche ag, verhandeld op xetra tegen 40,96 €, vertoont een koers-winstverhouding (ttm) van 87,15, afgeleid van de winst per aandeel (ttm) van 0,47 €. ondanks deze hoge waarderingsmultiple zijn de winstgevendheidsstatistieken bescheiden, met een roe van 1,87 % en een roa van 0,82 %. het bedrijf biedt een opmerkelijk dividendrendement van 11,28 %, met het laatste dividend van 2,31 usd. vergelijkbaar met ferrari introduceert het in usd luidende dividend voor een in eur genoteerd aandeel een valutarisico. technisch gezien heeft porsche ag een neutraal algemeen signaal met een algemene modelscore van -7,0, en de relatieve sterkte index (rsi) is 49,84. de heersende trend, momentum en volumemomentum signalen zijn echter allemaal geclassificeerd als bearish. belangrijke technische niveaus omvatten een pivotpunt op 41,26 €, met onmiddellijke weerstand op 41,58 € en steun op 40,79 €. bearish divergenties op zowel macd als stochastische indicatoren suggereren een potentiële afname van het opwaartse momentum. het average true range (atr) percentage van het aandeel bedraagt 2,84 %. het hoge dividendrendement kan inkomensgerichte beleggers aantrekken, maar de discrepantie tussen waardering en winstgevendheid, in combinatie met bearish technische signalen, impliceert potentiële kwetsbaarheid in een markt die op zoek is naar waarderingsefficiëntie.

aston martin lagonda global holdings plc (aml.l)

aston martin lagonda global holdings plc, verhandeld op de beurs van londen tegen 40,46p (een daling van 3,21 % op de dag ten opzichte van de vorige slotkoers van 41,80p; aml.l wordt genoteerd in pence sterling – gbp, niet in ponden), wordt geconfronteerd met aanzienlijke financiële uitdagingen, aangegeven door een diep negatieve roe van -155,93 % en een roa van -17,58 %. het aandeel heeft een licht bearish algemeen signaal met een algemene modelscore van -12, vergezeld van weinig vertrouwen. de trend is bearish, handelend onder zijn 50-daagse simple moving average van 44,55p en zijn 200-daagse simple moving average van 62,21p (in pence). de rsi bedraagt 46,15. hoewel de volumemomentum signalen bearish zijn, wordt het momentum als bullish gecategoriseerd. de average directional index (adx) op 29,01 suggereert een sterke onderliggende trend. onmiddellijke steun wordt geïdentificeerd op 41,48p en weerstand op 45,48p. het technische beeld is complex, met meerdere sterke divergenties: bullish signalen werden waargenomen op cci, mfi en rsi, in contrast met bearish signalen op macd en mfi. deze combinatie zou kunnen duiden op potentiële onderliggende verschuivingen of omkeringen tegen de dominante bearish trend. aston martin vertegenwoordigt een hoog risico, hoge beloning perspectief, geschikt voor speculatieve beleggers die anticiperen op een ommekeer, vooral als de geïdentificeerde bullish divergenties zich vertalen in een prijsomkering. de hoge volatiliteit, met een atr % van 6,86, impliceert aanzienlijke prijsschommelingen.

mercedes-benz group (mbg.de)

mercedes-benz group, verhandeld op xetra tegen 49,46 €, toont matige winstgevendheid met een roe van 5,51 % en een roa van 2,01 %. het bedrijf biedt een hoog dividendrendement van 14,15 %, met het laatst gerapporteerde dividend van 3,5 usd, wat voor in de eurozone genoteerde bedrijven aandacht vereist voor de impact van valutaconversie. het aandeel vertoont een licht bearish algemeen signaal met een algemene modelscore van -15. de heersende trend en volumemomentum signalen zijn bearish, terwijl het momentum als bullish wordt geclassificeerd. de rsi bedraagt 31,48, en nadert het oververkochte gebied, wat een technisch herstel zou kunnen inluiden als de marktomstandigheden stabiliseren. de adx is 30,3, wat duidt op een sterke trend. belangrijke technische niveaus omvatten een pivotpunt op 49,93 €, met weerstand op 50,30 € en steun op 49,40 €. bearish divergenties op macd en cci suggereren aanhoudende neerwaartse druk of een periode van consolidatie. het atr percentage van het aandeel bedraagt 2,77 %. mercedes-benz group kan aantrekkelijk zijn voor inkomensgerichte of waardegeoriënteerde beleggers vanwege het hoge dividendrendement en de matige winstgevendheid, hoewel de licht bearish technische signalen voorzichtigheid gebieden.

[CHART_PLACEHOLDER]

vergelijkend overzicht en investeringsoverwegingen

een vergelijking van deze luxe autofabrikanten naast elkaar onthult verschillende profielen. ferrari n.v. (race.mi) leidt in winstgevendheid en premium waardering, met een roe van 40,87 % en een koers-winstverhouding van 32,88, wat de kracht van zijn exclusieve merk weerspiegelt. porsche ag daarentegen heeft een significant hogere koers-winstverhouding van 87,15 met een bescheiden roe van 1,87 %, wat duidt op een waardering die uitgerekt is ten opzichte van de huidige winstgevendheid. aston martin lagonda global holdings plc (aml.l) valt op door zijn diepe onrendabiliteit, met een roe van -155,93 %, maar het technische beeld is complex en vertoont meerdere bullish divergenties die kunnen duiden op een potentiële omkering. mercedes-benz group biedt een aantrekkelijk dividendrendement van 14,15 % naast matige winstgevendheid, waardoor het tussen de snelle groei, hoge winst ferrari en de financieel geplaagde aston martin in staat.

vanuit technisch oogpunt vertonen porsche ag, aston martin en mercedes-benz group allemaal heersende bearish trends, hoewel hun momentumsignalen variëren. het momentum van porsche ag is bearish, terwijl dat van aston martin en mercedes-benz group bullish is, ondanks hun overkoepelende bearish trends. aston martin vertoont de hoogste volatiliteit met een atr% van 6,86, significant hoger dan de 2,84 % van porsche ag en de 2,77 % van mercedes-benz group, wat duidt op een groter potentieel voor prijsschommelingen. het terugkerende thema van in usd luidende dividenden voor in eur genoteerde bedrijven (ferrari, porsche ag, mercedes-benz group) introduceert een wisselkoersrisicofactor voor europese beleggers.

strategische positionering voor beleggers

elk van deze luxe automobiel aandelen presenteert een uniek voorstel voor beleggers:

  • ferrari n.v.: dit aandeel kan aantrekkelijk zijn voor beleggers die prioriteit geven aan een sterke merkreputatie, hoge winstgevendheid en premium waardering. het is goed geschikt voor stabiele of groei-georiënteerde marktregimes waar kwaliteit en prijszettingsvermogen worden beloond, vooral in een omgeving van stijgende rentetarieven als de schulden effectief worden beheerd.
  • porsche ag (p911.de): met zijn hoge dividendrendement en neutrale samengestelde signaal zou porsche ag inkomensgerichte beleggers kunnen aantrekken. echter, porsche's verhoogde koers-winstverhouding ten opzichte van bescheiden winstgevendheid suggereert kwetsbaarheid in een regime van waarderingscompressie of verhoogde controle op financiële efficiëntie.
  • aston martin lagonda global holdings plc: gezien zijn aanzienlijke onrendabiliteit en huidige bearish trend, vertegenwoordigt aston martin een hoog risico, hoge beloning investering. het kan de voorkeur hebben van speculatieve beleggers die anticiperen op een ommekeer, vooral als de geïdentificeerde bullish divergenties zich vertalen in een prijsomkering. de hoge volatiliteit maakt het over het algemeen ongeschikt voor laagrisicoportefeuilles.
  • mercedes-benz group (mbg.de): het hoge dividendrendement en de matige winstgevendheid van mercedes-benz maken het potentieel aantrekkelijk voor waardegeoriënteerde of inkomensgerichte beleggers. de licht bearish technische signalen suggereren echter voorzichtigheid, ondanks de aanwezigheid van bullish momentum. dit aandeel zou relatief goed kunnen presteren in een dividendvriendelijk marktregime, maar wordt geconfronteerd met potentiële uitdagingen in een verslechterend economisch klimaat.

kanttekeningen en disclaimer

de cijfers in dit artikel zijn gebaseerd op een momentopname van de leverancier op 28 april 2026. lezers wordt geadviseerd om hun eigen grondige due diligence uit te voeren, aangezien de marktomstandigheden en specifieke ontwikkelingen mogelijk zijn geëvolueerd sinds deze gegevens zijn samengesteld.

disclaimer

dit rapport is uitsluitend bedoeld voor educatieve doeleinden en mag niet worden opgevat als beleggingsadvies. prestaties uit het verleden zijn geen indicator voor toekomstige resultaten. beleggen in effecten brengt inherente risico's met zich mee, waaronder het potentiële verlies van hoofdsom.

gegevensbronnen: marktgegevens (prijzen, koersen en fundamentele cijfers) die in dit rapport worden genoemd, zijn afkomstig van eod historical data (eodhd). technische indicatoren en afgeleide signalen (waaronder rsi, macd, adx, pivots en composiete scores) worden in-app berekend door clear signals — eodhd levert alleen prijzen en fundamentele gegevens.

This article was produced using an AI-assisted research and writing pipeline. Learn how we create content →
Launch ClearSignal Screener